Wciągające powieści na wakacje

Wakacje to doskonały czas na to, by sięgnąć po wciągające i rozwijające książki. Możemy nadrobić zaległości w lekturach z całego roku. Najlepsze książki na wakacje to takie, od których nie można się oderwać (https://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazka-na-wakacje). Podpowiadamy, jakie pozycje warto spakować do swojej torby.

Richard Dawkins – “Bóg urojony”

Jeśli jesteśmy miłośnikami konkretnych i poruszających trudne kwestie książek, to obowiązkową lekturą staje się “Bóg urojony”. Richard Dawkins, z wykształcenia biolog i z przekonania ateista w swojej najważniejszej i najczęściej kupowanej książce skupia się na religiach. Wymienia ich absurdy, niemoralne pobudki i sposób, w jaki religie potrafią wpływać na myślenie i wybory z natury dobrych osób. Pokazuje również stosunek nauki, która wyklucza większość założeń mono i politeistycznych wierzeń. “Bóg urojony” to doskonała lektura zarówno dla osób wierzących, jak i ateistów – pozwala usystematyzować wiedzę i pomaga zrozumieć wiele kwestii.

L.M. Montgomery – “Ania z Zielonego Wzgórza”

Choć “Ania z Zielonego Wzgórza” kojarzy się przede wszystkim ze szkolną lekturą, to nadal zachwyca rzesze czytelników. Na podstawie historii Ani powstał serial “Ania, nie Anna”, który przyciągnął uwagę wielu widzów. Jednak mało kto wie, że historia Ani nie kończy się na jednej, ale aż na jedenastu książkach! Idziemy z bohaterką na uniwersytet, stawiamy z nią pierwsze kroki jako z nauczycielką, żoną, matką. Przyglądamy się trudom wojennym i widzimy, jak dojrzewa i się starzeje. Historia Ani jest niezwykła, ponieważ przedstawia uniwersalne wartości – wagę wyobraźni, pragnienie wolności, szczęścia i akceptacji. Książki L.M. Montgomery są idealne na wakacje – przeniosą nas do dawnej Kanady i zrelaksują. Te powieści nadają się nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim i dla dorosłych.

Nicholas Sparks – “Jesienna miłość”

Nicholas Sparks pobudza czytelniczą wyobraźnię i porusza czułe punkty. Jego powieści oddziałują na emocje i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jedną z kultowych jego lektur jest “Jesienna miłość”. Przenosimy się do roku 1958, do szkoły średniej, w której młodzi ludzie stają na progu dorosłości i pierwszych poważnych decyzji. Przyglądamy się głównym bohaterom, których różni praktycznie wszystko. Religijna dziewczyna zakochuje się w przystojnym i powszechnie lubianym chłopaku. Ich miłość jest jednak silna i pokonuje rzucane pod nogi kłody – do czasu. Gdy dziewczyna zaczyna chorować, nie ma dla niej ratunku. Ta książka wzrusza, chwyta za serce i wciąga. Współodczuwamy z bohaterami i nie możemy się pogodzić z ich stratą. To jedna z piękniejszych książek, które warto wziąć ze sobą na wakacje.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com